top of page

İnsan ne ile yaşar? Derneği

‘PAZARTESİ BULUŞMALARI’

 

Ömrümün 41. yılını yaşarken, bundan sonra hayatımda geçireceğim pazartesi günlerim için bir buluşma organizasyonu yapma arzusunda ve hayalindeydim.

 

Günlerin yoğun koşuşturması içerisinde aile bağlarımın olduğu akrabalarımı, gençlik, lise, üniversite gibi dönemleri birlikte geçirdiğim arkadaşlarımı, dostlarımı daha sık görme isteği nedeniyle ‘Pazartesi Buluşmaları’ organizasyonunu başlattığımı bilgilerinize sunarım.

 

Kültür, sanat, bilim ve insan odağında bir Dünya’da daha çok kalmayı amaçlayan bu yapının; öğrenmeyi, anlamayı, gelişimi ve yeni kazanılacak dostluklar için, içinde bulunan herkese faydalı olacağına inancım sonsuzdur.

 

Bu vesile ile davet gönderdiğim kişilerin konuya ilişkin sıcak ve pozitif yaklaşımını diler, teşriflerinizi beklerim.

 

İnsan ne ile yaşar? derneğini kurmak istememin yegâne nedenleri şu şekildedir;

 

Cevaplarımızın, her birimize ufuk açması, ilham kaynağı olması ve teşvik heyecanı yaşatması amacımız olacaktır.

 

Derneğimizin ilk faaliyeti olan ‘pazartesi buluşmaları’, farklı meslek

dallarından kişilerin, hayatın en önemli sorusu olan ‘insan ne ile yaşar’a verdikleri cevaplardan oluşacaktır.

 

Soruya; moda, fotoğraf, sinema, gastronomi, bilim, müzik, heykel ve bunlar gibi net cevap veren, mesleki adanmışlıklarıyla takdir edilmeleri ve kendilerinden istifade etmemiz gereken kişiler ile yapılacak söyleşilerden oluşacaktır.

 

Katılımcılar canlı olarak izlediği ve onların da sorularını yöneltebildiği bir yapıdır. 12 yıl süresince ‘Vapurda Çay Simit Sohbet’ programında hep ünlü olan isimler ile söyleşiler yaptım. Bu süreç tam 482 ünlü isimle tanışmama, dostluklar kurmama güzel bir neden oldu.

 

Söyleşilerin benim için ihtiyaç olması, daha da olgunlaşmış programcı kimliğim ile bu sefer ünlü isimler yerine; dostum diyebileceğim kişiler ile programlar yapma heyecanımın en büyük kaynağımız olduğu söyleyebilirim.

 

Sorularımla bu sefer sizleri daha yakından tanımayı ister, ahlaklı, başarılı ve vizyoner yaklaşımlarınızın sırlarını ve yaptığınız işin değerini gösteren detayları bizlerle paylaşın isterim.

 

Önümüzdeki haftalar için sizin belirleyeceğiniz bir pazartesi gününe adınızı yazalım mı? Söyleşi davetimize müsaitlik durumunuzu sorar, katılımınızla bizi onurlandırın isterim.

 

Not olarak; söyleşi Fabbrica Paradiso’nun prodüksiyonuyla kayda alınacaktır, youtube üzerinden binlerce insana ulaşacak bir programa dönüşmesi de amaçlarımız arasındadır.

 

İçinizden birinin sorduğunu duyuyorum, ne zaman diye.

Pazartesi akşamları ;)

 

Yakında kucaklaşmak dileğiyle..

İçten sevgilerimi sunarım.

 

Ömer Öztürk

bottom of page